(Видео) Функционер испразнил цело езеро за да си го пронајде телефонот

Владин функционер во Индија е суспендиран откако наредил да се испразни езерото  за да си го пронајде телефонот.

Раџеш Вишвас, инспектор за храна, се обидувал да направи селфи кога неговиот телефон Самсунг, вреден околу 1.200 долари, паднал во браната Керката во централната индиска држава Чатисгар.

https://twitter.com/AnnuKaushik253/status/1662169303918202880?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1662169319000662016%7Ctwgr%5E3549a75bc723df3dcee498a5076802ad75d2b3f3%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fplaneta%2F4168952%2Fisusio-jezero-da-bi-pronasao-telefon-indijski-zvanicnik-pravio-selfi-kad-mu-je-samsung-vredan-1200-dolara-mu-pao-u-vodu

Кога локалните нуркачи не успеале да го најдат, тој донел дизел пумпа која работела три дена.

https://twitter.com/AskAnshul/status/1662167078730862593?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1662167078730862593%7Ctwgr%5E3549a75bc723df3dcee498a5076802ad75d2b3f3%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kurir.rs%2Fplaneta%2F4168952%2Fisusio-jezero-da-bi-pronasao-telefon-indijski-zvanicnik-pravio-selfi-kad-mu-je-samsung-vredan-1200-dolara-mu-pao-u-vodu
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.