(Видео) Три капиталци снимени во водите на Охридското Езеро

Познатиот нуркач од НК „Акватек“ Охрид, Никола Паскали успеа да сними три „капиталци“ – крапови – објави порталот “Ohridnet.com”.

Станува збор за три примероци на охридски крап со приближна тежина од по десеттина килограми.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.