(Видео) Тајната за белата шолја на Путин: Сите говорат за неа, а еве што се крие позади тоа

Белата шолја на рускиот претседател Владимир Путин го привлече вниманието на светските медиуми. Овој предмет новинарите го забележаа откако Путин наздрави со претседателот на САД, Доналд Tpaмп.

Одредени медиуми пишуваа дека Путин на овој начин ги исполнува препораките на руските безбедносни служби, како би се презеле сите можни мерки за да се избегнат ордредени инциденти, како тpyење или слично.

Меѓутоа, дека не се работи за сензација, туку за вообичаена пракса на рускиот претседател, објасни неговиот портпарол Дмитрл Песков. Според неговите зборови, Путин веќе неколку години со себе го носи овој термос, од кој го пие својот омилен – зелен чај.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.