(Видео) Татковци и ќерки од битолска градинка приредија изненадување за “8-ми Март” кое долго ќе се памети

„Татковци и ќерки – една вистинска љубов“, напиша на „Фејсбук“ Александар Тодоровски, споделувајќи го видеото во кое тој заедно со уште четворица татковци од Битола, минатата година одиграа танц со нивните ќеркички.

Се работи за настап на приредба во градинка, кој бил всушност подарок наменет за нивните сопруги, по повод 8 Март-Денот на жената.

Видеото од овој несекојдневен настан, кое и оваа година се споделува и се шири на социјалните мрежи, ретко кого остава рамнодушен.

Погледнете:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.