ВИДЕО: Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

Слушнете ја „Дона“.

 

kalipoi-dona-640x326

Со оваа песна, Калиопи ќе ја претстави Македонија на Евровизија

Композицијата е на Ромео Грил, стиховите на Калиопи, аранжман Ромео Грил.

Песната ја изведува Калиопи, музиката на гитара Ромео Грил, гитара Танче Гроздановски, виолина Зоран Џорлев, чело Кирил Јосифов.

Текстот и видеото Калиопи ги постави на својот Фејсбук профил.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.