(Видео) Социјален експеримент кој ќе ве замисли: Ако се согласувате, споделете

Интересно истражување кое е во потполност вистина. Организација направила социјален експеримент со пуштен оглас за работа.

На кандидатите кои аплицирале им е посочено дека работата за која се заинтересирани бара 24 часовна вклученост, 365 дена во година, без празници, но и целосно бесплатно.

Погледнете го видеото до крај и дознајте за што точно станува збор:

ВИДЕО: “Рубикон”


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.