(ВИДЕО) СКАНДАЛ НА СВЕТСКОТО ПРВЕНСТВО: Бразилците “мртви пијани” заминале на тренинг – “Не можеле да одбијат руска водка”

0

Само што стигнаа во Русија, Бразилците ги пробаа “руските специјалитети”.

Според наводите на руските медиуми, Бразилците пред тренингот одлучиле да се опуштат на плажа во Сочи и да конзумираат “руска водка”.

Медиумите пренесуваат дека двајца фудбалери “мртви пијани” заминале на тренинг.

Главните актери на овој скандал се голманите Алисон и Едерсон, кои беа придружувани од членови на стручниот штаб на оваа репрезентација.