(Видео) Сите 8 навивачи на Манчестер Сити ја прославија титулата на клубот

Целосна фудбалска доминација – Манчестер Сити е едноставно неприкосновен оваа година. Граѓаните се на добар пат да ја освојат тројната круна и со тоа да ја зокружат најуспешната сезона во историјата на клубот.

Уште еднаш се докажа, парите може да купат среќа – овој пат тоа ќе биде за сите 8 навивачи на Сити. Манчестер нема да види спектакуларна прослава како во Неапол оваа година. Можеби кога градот повторно ќе биде обоен во црвено работите ќе се променат:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.