(Видео) Сите мислеа дека ова е невозможно: Погледнете како огромен брод поминува низ Коринтскиот канал

Крузерот “MС Брејмар”, долг 196 метри и широк 22.5 метри, е најголемиот брод кој некогаш поминал низ Коринтскиот канал, на југот од Грција.

Каналот е широк само 25 метри. Околу 1.200 патници на бродот од компанијата “Фред Олсен”, но и голем број на луѓе уживаа во глетката од која застанува здив, бидејќи крузерот речиси целосно го исполни просторот меѓу карпите.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.