(Видео) “Се споија земјата и небото”: Србија погодена од силно невpeме

Ново невреме ја зафати Србија денес, а најголема штeтa предизвика во Сјеница.

Град со големина на орев ги уништи посевите во околните села, а штета претрпеа и покривите на куќите.

Мештаните на социјалните мрежи поставуваат фотографии и видеа и коментираат дека вакво невреме не паметат.

Голема штета претрпеа и автомобилите.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.