(Видео) Се појави снимка од авионот кој леташе низ невpeмeтo “Киpa”: Пaниka во кабината!

Патниците на летот “EuropaUX1093” доживеале непријатност која ќе ја паметат целиот живот.

Кога требало да слета на аеродромот во Амстердам, авионот бил заносен од силните ветришта, а пилотите пет пати се обидувале.

Еден од патниците на социјалните мрежи сподели видео од кабината:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.