(Видео) Русите го поддржаа Макрон! Неговата изјава ја отсликува вистината

Изјавата на францускиот претседател за “мозочната cmpт на НАТО” ја отсликува вистината, напиша на Фејсбук портпаролката на руското министерство за надворешни работи, Марија Захарова.

“Колку е тоа точно? Изјавата ја отслукува вистината. Тоа е јасна дефиниција за ситуацијата на НАТО”, наведе Захарова, пренесува ТАС С.

“Што точно Европа може да направи за да ја врати контролата на својата судбина? Во 20 век имаше две вojни, во 19 век и пред тоа бесконечен број на локални вojни, како и активности за ширење на идеата со помош на копје и меч”, доава таа.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.