(ВИДЕО) “РИЧКОВЦИ” први го разиграа центарот на Прилеп: Со оро, чочек и знамиња, учениците го прославија завршувањето на средното образование

Maтурантите ширум Македонија овие денови го прославуваат завршувањето на четиригодишното средно образование и ќе ги исполнат плоштадите во сите градови.

Денеска први кои го разиграа центарот на Прилеп, беа матурантите од СОУ “Ристе Ристески-Ричко”, кои развиорија оро, заиграа чочек, а напред одеа двајца знаменосци.

Во пресрет на деновите кога треба да се одлучат каде ќе го продолжат своето образование, заслужуваат да се провеселат и за последен пат да се дружат со целата своја генерација.

Дечки со среќа!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.