(Видео) Путин направи потег со кој ги освои симпатиите ширум светот

Рускиот претседател, Владимир Путин, забележал капа на подот минувајќи покрај палестинската почесна гарда, за време на посетата на Палестина.

Путин запрел, ја кренал капата и му ја стави на офицерот на глава.

„Претседателот Путин изрази почит кон палестинската гарда“, го коментарираше настанот личниот фотограф на претседателот на Палестина Махмуд Абас.

Снимката на социјалните мрежи се прошири со брзина на светлината, а за овој потег Путин доби голем број позитивни реакции кај арапските народи.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.