ВИДЕО – Преубавата Шехерезада маѓепсува со својот глас

berguzar-korel-halit-ergenc

Таа во приватниот живот му е сопруга на Величествениот (Халит Ергенч), а ние ја помниме како преубавата Шехерзад од истоимената турска серија, но и од серијата „Карадај“. Денеска пее и воодушевува со гласот.

 
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.