(Видео) Прекрасно: Прилепско поле под снежна покривка

Прекрасна зимска идила и поглед кон Прилепско поле под снежна покривка.

Видеото во продолжение е од манастирот во изградба Св. Атанасиј над село Ропотово.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.