(Видео) Прекрасна изведба и препознатлива емоција: Слушнете го најновото дело на Кристина Колевска од Прилеп

После нејзината прва песна насловена како “Збогум, збогум”, Кристина Колевска од Прилеп продолжува да работи на својата музичка кариера.

Се работи за талентиран женски вокал од кого се очекува многу во иднина.

Најновото дело на Кристина е одличната преработка со нов аранжман на македонската народна песна “Море сокол пие”.

Уживајте во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.