(Видео) Полицијата клекна пред демонстрантите во Њујорк

Неколку полицајци од Њујорк клекнаа на улицата со демонстраните кои протестираа поради cmpтта на афроамериканецот Џорџ Флојд. Полицајците со тоа сакаа да искажат солидароност и да покажат дека не сакаат нacилcтво.

Неколку њујоршки полицајци клекнаа заедно со демонстрантите на улица и му оддадоа почит на Џорџ Флојд, пренесува СиЕнЕн.

На видеото објавено на социјалните мрежи може да се слушнат извици од толпата, со кои луѓето им заблагодаруваат на полицајците.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.