(Видео) Познат доктор снимен како се обидува да изгази полицаец

Полицијата во Нов Белград го приведе М.Б. (51) поради постоење основано сомнение дека сторил кривично дело напад на службено лице при вршење на службена должност.

Се сомничи дека синоќа околу 20 часот и 30 минути не ја послушал наредбата на сообраќајната полиција која го пренасочувала сообраќајот поради јавен собир, на крстосницата на улицицата „Милентие Поповиќ“ и булеварот „Зоран Ѓинѓиќ“, а потоа го насочил автомобилот мерцедес што го возел кон полициски службеник по што го оттурнал полицаецот.

Против осомничениот ќе биде поднесена соодветна прекршочна пријава бидејќи одбил алкотестирање, а од нарко тестот било утврдено дека е позитивен на кокаин.

На осомничениот му е одредена мерка притвор до 48 часа и со кривична пријава ќе биде изведен пред Третото основно јавно обвинителство во Белград.

Според медиумите, се работи за познат гинеколог.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.