ВИДЕО: Познатиот македонски актер од народните приказни среде ноември скокна во Охридското Езеро

Еден од најпознатите и најуспешни актери на нашето поднебје, познат по мега-проектот со кој израснаа генерации, „Македонски Народни Приказни“, Владо Дојчиноски среде ноември скокна во Охридското езеро.

Актерот скокна во езерот поради потребите на снимањето на спотот на пејачот Ѓоко Јовиќ

Ѓоко Јовиќ се вклучи во живо на Фејсбук и заедно со актерот упати поздрав до сите кои што следат, а притоа најави дека се пушта за да презентира на јавноста мал сегмент од приказната во спотот.

Погледнете го видеото:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.