(Видео) Погледнете што се случуваше во Хрватска: Луѓето во паниka го напуштаа морето

Два залутани кита завршиле во близина на плажите на Корчула, кај стариот град, во петокот околу 10 часот.

Китовите не се задржаа долго, но тоа беше доволно за да ги исплашат луѓето кои во тој момент беа во морето.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.