(Видео) Омилената фонтана за најмалите во Прилеп се претвори во хит вечерен циркуз

Од најголемата радост за најмалите, останаа уште ламбичките во разни бои.

Фонтаната пред Домот на културата “Марко Цепенков” во Прилеп со денови изгледа тажно и грдо.

Се чини дека надлежните немаат воопшто желба да го одржуваат она што се направило, а за кое платиле сите граѓани.

Фонтаната водено перде е омилена за најмалите и главна атракција додека шетаат со родителите низ центарот на Прилеп.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.