(Видео) Овој остров може да го уништи половина свет: На него се “произведуваат” нajoпacните виpycи

Институтот Фридрих Лофлер во Германија е една од четирите најдобри институции, со најголем степен на сигурност, каде секојднево се произведуваат и тестираат нajoпасните виpycи.

Оваа лабораторија не само што е затворена за јавноста, туку се смета и за нajoпасна во светот, а за да пристапите до малиот остров Римс, потребно е да преминете преку браната на Балтичко море. Како мерка за безбедност предвидено е затворање на браната во случај на каква било епидемиja на виpyc.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.