(Видео) Ова е најголемиот кошмар за Русија и Кина: Американските медиуми објавија вест која ги вознемири Пекинг и Москва

Магазинот “Нешенел интерест” можната продажба на атомcka подморница на сојузниците на Америка, ја нарече “најголем кошмар” за Русија и Кина.

Новинарот Хари Казианис нагласи дека испораката на неколку американски подморници од класата “Вирџинија” на Австралија ќе и овозможат да ја зголеми вoeната моќ во Азиско-пацифичкиот регион.

Како што нагласува, Камбера ќе добие подморници кои ќе патролираат на голем простор:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.