(Видео) Ова е жената со најдолги нокти на светот: Ги чувала 30 години

Ајана Вилијамс за прв пат по 30 години ги скрати своите нокти.

Вилијамс во 2017 година постави Гинисов рекорд за најголги нокти на двете раце, вкупната должина изнесуваше речиси 5.5 метри.

Не прастанала да ги расте и во наредните години се додека должината не стигнала 7,3 метри. Oткако го срушила својот личен рекорд, одлучила да ги скрати.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.