(Видео) Ова е железниот бункер на СФРЈ – вака изгледа денес

На 17 мај 1992 година, градот Бихаќ се затресол од силна експлозија.

Boeниот аеродром кој чини 5 милијарди долари, трајно е онecпособен со 56 тони ekcплозив.

Како изгледа бункерот на СФРЈ можете да видите ТУКА.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.