(Видео) Ново маестрално дело на кавадарчаните од 4UBend: Прекрасна акустична преработка на песната “Еј остани” од групата “Зијан”

Акустична верзија на легендарната песна од музичката гупа Зијан – “Еј остани”

Дечките од 4UBand од Кавадарци за песната велат дека им е омилена од евергрините на македонската сцена, оваа песна заслужува поголемо внимание, па се решија да направат видео запис во акустично издание.

Видеото е спремано во 4К резолуција, од тимот на Bajka.mk и е снимано со винтаж објективи од времето на филмските камери, но врзани на денешните дигитални.

Слушнете го новото маестрално дело на 4UBand во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.