(Видео) “Ние сме од Црна Гора, нас кopoна не ни може ништо”: На плоштадот во Милано можете да видите само Балканци

Брачниот пар од Никшич, Лазар и Наџа Огњеновиќ, го привлекоа вниманието на медиумите за време на нивниот престој во Милано и тоа во екот на епидемиjaта на кopoнавиpycoт.

Како што велат, не се плашат од виpycoт, иако на улиците на Милано во моментов и не може да се видат многу туристи.

Тие беа снимани од екипата на СиЕнЕн пред катедралата Дуомо.

“Не се грижиме за кopoна, мислам дека тоа е пpoпаганда”, вели Наџа.

“Ние во Црна Гора сме силни, нас виpycoт не ни може ништо”, изјави Лазар.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.