(Видео) Нема повеќе мистерија за Бермудскиот триаголник: Пронајдени се три бродови без членовите на екипажот кои го дадоа одговорот

Бермудскиот триаголник или познат како Ѓаволски триаголник, се наоѓа во Атланскиот океан, местото на кое мистериозно исчезнуваат бродови и авиони.

Овој таканаречен триаголник е блиску до една од најпрометните бродски рути во светот, па него секојднено го преминуваат бродови кои одат во Америка, Европа и на Карибите. Му се припишуваат различни паранормални исчезнувања, па дури и влијание на вонземски суштества, но можеби постои многу пологичен одговор.

Во серијата “Во Бермудскиот триаголник” беа откриени три слични бродови, но исчезнатиот екипаж поттикна да се создаде друга теорија.

“Речиси три века бродовите и нивните патници очигледно исчезнувале. Поттикнати од овие легенди, морнарите од 19 век го нарекувале ова подрачје “гробницата во Атлантикот”.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.