(Видео) Нема повеќе доцнење за на paбота: Еднocтавен тpик за одмpзнyвање на пpoзopците нayтpo

Со ниските температури и зимските денови секојдневна обврска ќе биде чистењето на замрзнатите прозорци и шофершајбни. Ова и не е баш привлечна идеја, особено ако доцните на работа.

За среќа, постојат ефикасни и едноставни трикови кои ќе ви помогнат брзо да го решите проблемот со замрзнувањето. Направете мешавина со која ќе ги прскате стаклата, а мразот ќе се стопи за секунда.

Во пластична прскалка ставете 2/3 медицински алкохол (70% алкохол) и 1/3 вода. Мешавината може да ја нанесете навечер или пред излегување.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.