ВИДЕО: Невидена храброст – Се фрли пред кола за да го спаси детето

dete-spaseno-650x396

Ова 4- годишно момче најверојатно ќе настрадаше, ако не беше овој храбар човек што не се двоумеше и тргна веднаш да го спаси.

Човекот речиси успеа да се извлече, но автомобилот сепак удира во него со голема брзина. Инцидентот се случил на 19 – ти февруари во Украина.

Детето и неговиот спасител биле пренесени во болница, но за среќа поминале речиси со никакви повреди, освен што биле во голем шок.

Погледнете го видеото!
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.