(Видео) На 53 години се подготвува за борба: Погледенете во каква форма е “Челичниот Мајк”

“Челичниот Мајк” повторно е во неверојатна форма, без оглед на тоа што ја “раситна” шестата деценија.

Мајк Тајсон ја демонстрираше својата сила и брзина на новото видео кое стана вирално на социјалните мрежи. Во последно време се повеќе се пишува за неговото враќање во рингот и тоа на дуел со уште еден ветеран, Ивандер Холифилд.

“Нашите луѓе разговараат, но сеуште не сме стигнале до цврст договор. Работиме на тоа. Двајцата трениравме и луѓето започнаа да зборуваат и така собравме два и два и дојдовме до заклучок”, изјави Холифилд.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.