(Видео) Најстресното искуство во македонски ресторан во Америка

Изворнедните Киган Мајкл Кеј и Џордан Пил во нивното ултрапопуларно шоу на “Комеди централ” издвоија време да го опишат искуството во македонските и албанските ресторани во Америка.

Видеото е од 2019 година, но вреди да се погледа повторно и сигурни сме дека ќе ви го разубави денот.

Особено ќе бидете изненадени од “добриот македонски нагласок” на популарните актери.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.