(Видео) Назад на фабричко подесување

На социјалната мрежа Твитер е објавено видео од инцидент во продавница, а главни актери се две девојки.

Иако не се познати многу детали за тоа каде се случил овој инцидент, ниту кои се главните актери, на видеото може да се види девојка, која во продавницата влегла со капа на главата и во моментот кога се приближила до касиерката решила да нападне една од работничките, која во тој момент ги редеше полиците.

Објавата на Твитер брзо беше преплавена со стотици коментари.

Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.