(Видео) Митревски со втора најдобра одбрана на вториот ден од Европското

Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски доби уште едно признание за својата извонредна партија при победата синоќа над Украина со 26-25.

За една од своите 15 одбрани, голманот на Еурофарм доби признание и од Европската ракометна федерација (ЕХФ)

Се работи за одбраната од последните минути кога Украина оди во контра, но Митревски го спречува ударот на Остроушко. Оваа одбрана е прогласена за втора најдобра за вчерашниот ден.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.