Видео: “Мисовски по цел ден “киснел” во штабот на ВМРО-ДПМНЕ?”

На вчерашната седница во Собранието каде се дискутираше за избор на потпретседател, дојде до жестока дискусија помеѓу пратениците од власта и опозицијата.

Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ реплицирајќи му на Горан Мисоски од НСДП, истакна дека во времето кога ВМРО-ДПМНЕ и НСДП беа во коалиција, Мисовски поминувал повеќе време во штабот на ВМРО-ДПМНЕ отколку самиот Илија Димовски.

“Не можеше да се дојди до Никола Груевски од некои други луѓе кои што не беа од ВМРО-ДПМНЕ”, истакна Димовски.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.