ВИДЕО: Министерката за здравство на Белгија чепкаше нос и правеше „топчиња“ за време на емисија во живо

Министерката за здравство на Белгија, Меги Де Блок е фатена како ги игнорира основните хигенски правила за време на пандемијата, и тоа во живо на телевизија.

Таа за време на емисијата не само што го допре лицето, туку отиде и чекор подалеку, па почна да си го чепка носот и да вади, народски кажано “руда”…


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.