(Видео) Македонци во Австралија правеле свадба, им викнале полициja за гласна музика, но полицajците се фатиле на оро

Нашинци во главниот град на Австралија, Канбера, правеле свадба, а во еден момент им дошла полиција, откако добиле поплака за гласна музика.

Наместо да ги казнат, полицајците се фатиле на орото.

Погледнете во продолжение:
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.