(ВИДЕО) Македонците во Мелбурн рачно изработиле 12-метарско знаме со сонцето од Вергина

Македонците од дијаспората во Мелбурн рачно изработиле 12-метарско знаме со сонцето од Вергина.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.