(ВИДЕО) Македонското сонце на дербито Интер – Барселона

Дуел да се биде или не за Интер против моќната Барселона. Клубот од Милано вечерва на “Џузепе Меаца” брка бодови за пласман во осминафиналето од Лигата на шампиони.

Во пресрет на дуелот нашинец ни испрати видео од атмосферата на стадионот во Милано и со големо македонско знаме ставено како декорација на трибините.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.