(Видео) Македонски тим се вклучи во трката за Ибрахимовиќ?!

Златан Ибрахимовиќ се збогува со Лос Анџелес галакси и со МЛС-лигата и сега останува отворено прашањето, каде ќе ја продолжи кариерата?

Интерес за ветеранот има од многу клубови во Европа, меѓу кои и неговите поранешни тимотви Манчестер јунајтед и Милан, но тука се и понудите од супер богатите кинески клубови.

Во Македонија царевите за социјални мрежи од фудбалскиот клуб Осогово измонтираа урнебесен клип на кој Ибрахимовиќ вели дека, „оној последниот е многу добар“. Кој тим е последен во Втората лига Исток? Осогово!

Клипот е од пред 18 години кога младата фудбалска репрезентација на Македонија беше домаќин на Шведска, а натпреварот заврши 1-1.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.