(Видео) Македонска убавина: Матурант од Битола го направи најубавото видео за Пелистер

Пантелејмон Трпчевски го направи најубавото видео за Пелистер досега.

Трпчевски е вљубеник во планинарењето и матурант во горната битолска гимназија “Јосип Броз – Тито”, а видеото го снимал во периодот од 25.12.2019 до 03.01.2020.

Уживајте во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.