(Видео) Македонска народна “транс” музика: Ела не стани да заиграш на нешто вакво

Прослава на празникот Богојавление – Водици во село Гари, дебарско.

Како да не станеш и да не заиграш на ваков “транс”, како што напишал творецот на видеото во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.