(Видео) “Летечки змии” снимени во Областа 51: Американците веруваат дека се работи за НЛО

Во ноември се снимени неколку неидентификувани објекти, кои потсетуваат на змии, а забележани се во неколку американски држави, од Калифорнија до Вајоминг.

Мистериозните објекти се истовремено забележани и во Шкотска. Меѓутоа, сеуште нема објаснување за оваа необична појава на небото.

Бројните сведочења за чудните објекти кои лебдат на многу места во Америка, ја разгори теоријата на заговор дека владата тајно ги прислушува граѓаните, пренесува “Дејли стар”.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.