(Видео) Како се менуваше планетата од 1984 година? Што ли и направивме за помалку од 40 години

Погледнете го “GoogleEarth” видеото кое во две минути покажува како планетата се променувала од 1984 година.

Најголемите промени на животната средина се случуваат во последните 50 години.

Снимките кои ги забележа GoogleEarth – од 1984. до 2020 година- ги прикажуваат тие промени и разорните ефекти кои ги имаат климатските промени.
Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.