(Видео) Како изгледа кога огромен питон ја променува кожата

Херпетологија е наука за влечугите, а херпетолозите се луѓето кои се занимаваат со неа. Тие имаат големи терариуми каде чуваат желки, гуштери и змии.

Меѓутоа и овие животни имаат свои потреби. Односно, кога змијата треба да ја промени својата која, херпетолозите се тука за да помогнат.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.