(Видео) Италијанци ги отстрануваат знамињата на ЕУ и поставуваат знамиња на Кина и Русија

Се почесто на социјалните мрежи се поставуваат фотографии и снимки од државјани на Италија кои својата благодарност за помошта во справувањето со коронавирусот ја изразуваат на Народна Република Кина или на Руската Федерација, незадоволни од реакцијата на Европската Унија и Западна Европа, од каде не пристигна помош.

Таков е и примерот кој на социјалните мрежи го објави Федерико Кане, италијанец кој знамето на ЕУ го замени со знамето на Руската Федерација порачувајќи „Грацие Путин, грацие Росија“.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.