(Видео) Има надеж за човештвото: Сред пожap пронајде коала- еве како изгледаше тоа

Од пожapите во Аврсралија пристигнуваат срцепарателни видеа, а едно од нив е и ова.

Ширум земјата беснеат повеќе од 100 пожapи, а прогласена е и вонредна состојба. Се верува дека во пожарите настрадале околу 350 коали. Австралијанецот Дарел успеал да спаси една и да и понуди вода.

Коалата била одведена во живеалиште за заштита на животни и го добила името Кејт.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.