ВИДЕО: Има ли живот во вселената? НАСА открила изненадувачки докази за активност на Јупировата месечина

Пред три дена НАСА објавила како вселенскиот телескоп „Хабл“ уловил „изненадувачки докази за активност“ на јупитеровата месечина „Еуропа“ и дека сите детали ќе ги објави на прес конференција во понеделник.

133356174-9-650x396

Многумина се надеваа дека НАСА ќе открие дека принајден е некаков облик на вонземски живот, но агенцијата одличи да ги прекине сите шпекулации.


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.