(Видео) Илија Димовски го направи “фиран” Сугарески во Собрание

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Илија Димовски испрати жестоки критики на адреса на министерот за транспорт и врски, Горан Сугаревски кој според него премалку има сработено од областа на инфраструктурата, иако програмата на СДСМ пред избори беше преполна со ветувања.

Целата дискусија на Димовски погледнете ја во продолжение:


Markukule.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.